Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Napisz tekst o edukacji dorosłych i zdobądź nagrody!

Twoja organizacja realizuje bądź realizowała projekt w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych? Chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi prowadzenia projektów, które mogą być przydatne dla innych? Napisz artykuł poradnikowy na ten temat, opublikuj go na platformie EPALE i zdobądź atrakcyjne nagrody dla swojej organizacji!

 • fot. EPALE

Chcesz podzielić się sprawdzonymi sposobami na zarządzanie projektem? Masz rady dla początkujących realizatorów projektów dotyczące zasad współpracy międzynarodowej? A może wolisz zaprezentować wskazówki odnoszące się do angażowania słuchaczy w działania projektowe?

Liczba tematów jest nieograniczona. Istotne jest, żeby opisane porady wynikały z konkretnych doświadczeń Twojej organizacji, ale jednocześnie były możliwe do zastosowania w innych projektach przez różnego typu organizacje.

Celem konkursu jest zachęcenie beneficjentów programu Erasmus+ Edukacja dorosłych do korzystania z platformy EPALE oraz upowszechnianie informacji o dofinansowanych działaniach. Chcielibyśmy także, aby ta inicjatywa przyczyniła się do wymiany doświadczeń między edukatorami osób dorosłych.

Do udziału w konkursie zapraszamy przedstawicieli polskich organizacji realizujących projekty w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych, odgrywających rolę koordynatorów lub partnerów. Konkurs dotyczy projektów dofinansowanych począwszy od roku 2014 – zarówno trwających, jak i już zakończonych.

Zasady konkursu
 1. Napisz artykuł na temat: „Porady dotyczące realizacji projektów w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych” (min. 4000 znaków ze spacjami). Zaprezentuj w nim praktyczne i uniwersalne wskazówki przydatne dla innych realizatorów projektów i poprzyj je konkretnymi przykładami z projektu swojej organizacji.
 2. Opublikuj go na stronie EPALE w sekcji „Blog” (https://epale.ec.europa.eu/pl/content/epale_blog_post) z dopiskiem: „Artykuł bierze udział w konkursie Sposób na Erasmusa+”.
 3. Wypełnij formularz konkursowy dostępny pod adresem: https://www.webankieta.pl/ankieta/946014/konkurs-epale-sposob-na-erasmusa.html.
 4. Twój artykuł zostanie oceniony przez jury (według następujących kryteriów: wartość informacyjna, spójność tematyki i formy, atrakcyjne ujęcie tematu, oprawa graficzna – szczegóły w regulaminie).
 5. Trzy teksty, które okażą się najbardziej inspirujące i praktyczne, zostaną nagrodzone.

Konkurs jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników platformy EPALEZarejestruj się!

Więcej informacji

Na teksty czekamy do 30 czerwca 2023 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do 14 lipca 2023 r.

Zapraszamy również do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Nagrody

Za zajęcie I miejsca:

 • „Szyte na miarę” konsultacje online dla pracowników organizacji zwycięzcy konkursu, dotyczące wybranej usługi edukacyjnej. Konsultacje przeprowadzi Sławomir Łais, projektant rozwiązań i treści uczących, metodyk i konsultant w zakresie e-learningu, twórca metody Learning Battle Cards, ambasador EPALE. (Czas trwania: 4 godziny. Termin spotkania zostanie ustalony z laureatem indywidualnie).
 • Lampa pierścieniowa Yongnuo YN-308.
 • Zamieszczenie zwycięskiego tekstu w dorocznej publikacji EPALE z wyborem 30 tekstów z 2023 r. (wydanie planowane na I kwartał 2024 r.) oraz promocja w mediach społecznościowych EPALE.

Za zajęcie II i III miejsca:

 • Lampa pierścieniowa Yongnuo YN-308.
 • Promocja tekstów w mediach społecznościowych EPALE.

Wszystkich uczestników zaprosimy do udziału w warsztacie online dotyczącym wykorzystania aplikacji i narzędzi pomocnych podczas prowadzenia projektu. Warsztat poprowadzi ambasadorka EPALE Noemi Gryczko. Odbędzie się on w drugiej połowie 2023 r. (Czas trwania: 4 godziny. Termin zostanie ustalony z uczestnikami konkursu).