Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Webinarium: Ewolucja jako klucz edukacyjny

Zapraszamy na bezpłatne webinarium PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING – Ewolucja jako klucz edukacyjny.

  • fot. Pixabay

W trakcie serii webinariów z cyklu PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING zaprezentujemy ciekawe pomysły na realizację projektów międzynarodowych na przedmiotach ścisłych.
 
Podczas ostatniego z serii webinariów związanych z naukami science podsumujemy wyzwanie związane z tworzonymi kartkami urodzinowymi dla Marii Skłodowskiej-Curie, a także spojrzymy na proces pracy z uczniem i projektem z perspektywy ciągłej zmiany – udoskonalania – budowy – interakcji. Słowami kluczowymi podczas spotkania będą „inspiracja”, „BIRDnet”, „wolontariat szkolny”, „natura” i „antropocen”.
 

Spotkanie poprowadzi Tomasz Ordza – ambasador i trener programu eTwinning w województwie wielkopolskim, nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Wraz ze swoimi wspaniałymi uczniami zrealizował (i będzie realizował) projekty w ramach eTwinning, których główną osią działania był przedmiot przyroda. Interdyscyplinarne projekty takie jak Rendez-vous with amphibian czy Aromatic garden pobudzały do pracy synapsy obu półkul mózgowych, a realizowane cele i zagadnienia w szerokim zakresie obejmowały podstawy programowe kilku przedmiotów szkolnych. Wszystkie jego STEAM-owe projekty nagrodzone Europejską Odznaką Jakości można znaleźć na stronie www.science-lubieto.pl. Tomasz Ordza to podróżnik preferujący wędrówki górskie i jazdę na rowerze. Intryguje go ekologia, a inspiruje Szymborska. Stara się, aby jego uczniowie byli świadomymi obywatelami Europy, myśleli globalnie, działali lokalnie i dużo się uśmiechali.

 

TERMIN: 07.12.2021 godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: eTwinning Live  

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA.
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING – Ewolucja jako klucz edukacyjny, otworzyć, klikając w jego tytuł).
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA.
  4. 7 grudnia, w dniu webinarium, wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube eTwinning Polska.