Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje
-
WorldSkills Poland
Data publikacji: 25.11.2022
Znamy laureatów SkillsPoland 2022
W dniach 23-25 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbyła się druga edycja konkursu branżowego SkillsPoland 2022. Prezentujemy listę laureatów!
SkillsPoland to największy konkurs branżowy w Polsce skierowany do uczniów szkół branżowych i technicznych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Trzy dni rywalizacji pozwoliły wyłonić najlepszych specjalistów, którzy będą reprezentować Polskę na międzynarodowym finale: EuroSkills 2023.
Oto zwycięzcy w 22 konkurencjach:
- Architektura krajobrazu
I miejsce – drużyna: Róża Olszewska i Artur Tsybran - Budownictwo cyfrowe/BIM
I miejsce – Dorota Cieślicka - Chmura obliczeniowa
I miejsce – Dominik Gubrynowicz - Cukiernictwo
I miejsce – Patrycja MrożekII miejsce – Adrianna Kuta
III miejsce – Weronika Zapotoczna - Cyberbezpieczeństwo
I miejsce – drużyna: Jakub Bliźniuk i Filip Brzozowski - Florystyka
I miejsce – Weronika Kwiatek-BindaII miejsce – Michał Herkt
III miejsce – Maja Wacław - Frezowanie CNC
I miejsce – Rafał Rygalik - Fryzjerstwo
I miejsce – Emilia Wilde
II miejsce – Patryk Kielan
III miejsce – Oliwia Rogowska - Gotowanie
I miejsce – Janusz PeruckiII miejsce – Jan Filipowski
III miejsce – Piotr Marcinkowski - Instalacje sanitarne i grzewcze
I miejsce – Paweł Zawieracz
II miejsce – Michał Jelinski
II miejsce – Krzysztof Szewczyk
III miejsce – Mateusz Wyskok - Instalacje elektryczne
I miejsce – Tomasz Chlipała
II miejsce – Piotr Tomala
III miejsce – Jakub Denisiuk - Integracja robotów przemysłowych
I miejsce – drużyna: Piotr Wyrzyk i Hubert Krasuski
II miejsce – drużyna: Kamil Pelczara i Bartłomiej Jakielski
III miejsce – drużyna: Piotr Madura i Paweł Rak - Meblarstwo
I miejsce – Mateusz JantaII miejsce – Piotr Sadurek
III miejsce – Krzysztof Garbeczewski - Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych
I miejsce – Rafał Piechaczek - Mechatronika
I miejsce – drużyna: Emilia Glibowska i Stanisław Michalski - Obsługa gości hotelowych
I miejsce – Dawid MiotkII miejsce – Magdalena Polaszek
III miejsce – Gabriela Lis - Przemysł 4.0
I miejsce – drużyna: Krzysztof Woźniak i Patryk Kubański - Serwis restauracyjny
I miejsce – Łukasz Kobyłecki
II miejsce – Aleksandra Stańczyk
III miejsce – Katarzyna Pytel - Stolarstwo
I miejsce – Radosław Kropaczewski
II miejsce – Mateusz Skorupka
III miejsce – Stanisław Krzynówek - Spawalnictwo
I miejsce – Alan Kaczkowski
II miejsce –Kacper Świeczkowski
III miejsce – Antoni Trignibowicz - Technologia mody
I miejsce – drużyna: Filip Borzym i Maksymilian MłynarskiII miejsce – drużyna: Hanna Poliak i Dominika Wasiak
III miejsce – drużyna: Paulina Kamrowska i Jakub Gnojewski - Zabiegi kosmetyczne
I miejsce – Adam Skibiński
II miejsce – Dominika Zarychta
III miejsce – Agnieszka Prokop
Podczas konkursu wystąpiło 200 zawodników (gościnnie również uczestnicy zagraniczni), a ich zmagania oceniało 140 sędziów z Polski i zagranicy. Przestrzenie AmberExpo przez 3 dni przyciągnęły ponad 10 tysięcy widzów, którzy poza kibicowaniem mogli spróbować swoich sił w kilkunastu strefach „try a skill” i strefie gamingowej, wziąć udział w warsztatach tematycznych dla nauczycieli, a także odwiedzić targi szkół i strefy partnerskie. Wydarzenie uświetniły panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych.
Więcej informacji: SkillsPoland 2022.