Jak złożyć wniosek?
Czujesz, że ta akcja jest dla Ciebie? Poznaj zasady składania wniosków i terminy naborów. Bądź na bieżąco, a niczego nie przegapisz!
Projekty realizowane w Akcji 2 polegają na międzynarodowej współpracy szkół, placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej. Cele projektów dotyczą wypracowania i/lub transferu innowacji w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia, a także wymiany dobrych praktyk. Celem działań powinno być również zdobywanie doświadczenia we współpracy międzynarodowej oraz dążenie do zmiany charakteru pracy instytucji na bardziej międzynarodowy.
Do realizacji projektów Akcji 2 nie jest niezbędne posiadanie akredytacji.
W ramach Akcji 2 możliwe do realizacji są dwa typy projektów:
Partnerstwa w zakresie współpracy (KA220)
Partnerstwa w zakresie współpracy (KA220): dedykowane organizacjom chcącym realizować projekty na szerszą skalę. Projekty te mogą być poświęcone wypracowaniu metod, narzędzi czy rezultatów o wysokim potencjale wdrożeniowym – zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Wielkość partnerstwa: co najmniej trzy instytucje z trzech różnych krajów Programu.
Długość trwania: od 12 do 36 miesięcy.
Budżet projektu: 120 000 euro, 250 000 euro lub 400 000 euro.
Uwaga: Wybór wysokości budżetu odbywa się na etapie wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu. Organizacje wnioskujące – wraz z partnerami projektu – będą musiały wybrać jednorazową kwotę ryczałtową, która będzie najbardziej odpowiednia do pokrycia kosztów ich projektów, w oparciu o ich potrzeby i cele. Wnioski muszą zawierać opis działań i rezultatów, które wnioskodawcy zobowiązują się zrealizować w ramach wnioskowanej kwoty ryczałtowej.
Partnerstwa na małą skalę (KA210)
Partnerstwa na małą skalę (KA210): dedykowane mniej doświadczonym instytucjom, chcącym rozpocząć współpracę międzynarodową, początkującym w E+ lub nastawionym na przedsięwzięcia o mniejszej skali realizacji. Inicjatywy powinny wspierać włączenie społeczne uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz promować postawy aktywnego społeczeństwa europejskiego. Projekty mogą być oparte na wymianie dobrych praktyk, a prowadzone działania (zagraniczne mobilności oraz aktywności lokalne) powinny służyć wypracowaniu rezultatów.
Wielkość partnerstwa: co najmniej dwie instytucje z dwóch różnych krajów Programu.
Długość trwania: od 6 do 24 miesięcy.
Budżet projektu: 30 000 euro lub 60 000 euro.
Uwaga: Wybór wysokości budżetu odbywa się na etapie wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu. Na budżet składają się zaplanowane i opisane we wniosku działania.
Przewodnik po formach doskonalenia umiejętności w ramach Erasmusa+.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w drugim roku nowej perspektywy 2021–2027.
Raport z badania jakościowego projektów partnerskich Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna.
Poradnik dla osób zainteresowanych realizacją projektów w Akcji 2. programu Erasmus+.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w pierwszym roku nowej perspektywy 2021–2027.
Zbiór najlepszych projektów nagrodzonych w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2022".
Dwujęzyczna prezentacja 22 projektów edukacyjnych nagrodzone w latach 2017–2020 certyfikatem European Language Label.