treść strony

Językowa platforma dla logistyków

Cel projektu „Logistics Language Open Training” był prosty – poprawienie umiejętności językowych osób związanych z branżą logistyczną.

Kształcenie i szkolenia zawodowe
Tytuł projektu:
Akcja:
Data realizacji:
Miejsce:

Logistics Language Open Training

Akcja 2. Partnerstwa strategiczne

1 września 2015 – 31 sierpnia 2018

Poznań

 

Twórcy projektu przygotowali kursy językowe (angielski, niemiecki, włoski, polski) na poziomie B2, zawierające słownictwo i zagadnienia z dziedziny logistyki, a także trzy zawodowe kursy e-learningowe. Zostały one zamieszczone na specjalnej, przyjaznej dla użytkowników platformie i wzbogacone o elementy grywalizacji (zbieranie punktów za prawidłowo rozwiązane zadania, zdobywanie kolejnych poziomów). W 2019 r. z narzędzia korzystało ponad 2 tys. użytkowników. Większość z nich włączyła się w grywalizację– 170 logistyków doszło już do najwyższego poziomu („ekspert”).

Dobór elementów platformy internetowej był zgodny z koncepcjąContent and Language Integrated Learning (CLIL), która łączy nauczanie języka obcego z merytorycznymi zagadnieniami z wybranej dziedziny. Logistycy mogą poznawać słownictwo (w czterech językach) dotyczące m.in. negocjacji, komunikacji międzykulturowej oraz zarządzania zapasami, transportem czy magazynem. W 29 warsztatach promocyjnych dotyczących platformy wzięło udział ponad 550 uczestników.

Platforma Rezultatów Programu Erasmus+