Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Ankieta ESN i ESU: zakwaterowanie podczas mobilności

Erasmus Student Network i European Students’ Union przeprowadzają badanie nt. poszukiwań zakwaterowania podczas mobilności międzynarodowej. Wypełnij ankietę i podziel się swoją opinią!

  • fot. Shutterstock

Ankietę można wypełnić tutaj do 21 listopada 2022 r. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami i spostrzeżeniami!

Sytuacja mieszkaniowa jest od dawna wyzwaniem dla studentów międzynarodowych podczas odbywania mobilności. Zaangażowanie uczelni w tych kwestiach jest przy tym zróżnicowane: od jednostek wyróżniających się doskonałymi praktykami wspierania studentów w dostępie do mieszkań po przypadki, w których pomoc jest niewielka. Problemy z akomodacją są zaś ściśle powiązane z większym lękiem i stresem wśród studentów. Wzrost inflacji, a przez to kosztów życia, także przyczynia się do znacznego pogorszenia stanu rzeczy, co odzwierciedlają doniesienia z takich państw jak Belgia czy Włochy.

Krajowe i lokalne jednostki ESN oraz samorządy studenckie uważnie monitorują sytuację, wspierając studentów i poszukując dobrych rozwiązań. Dlatego ESN i ESU przygotowały ankietę dotyczącą zakwaterowania międzynarodowych studentów w Europie. Wyniki pomogą opracować propozycje dla uczelni, instytucji szkolnictwa wyższego, władz krajowych i instytucji europejskich.