Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

EuroSkills Gdańsk 2023 – inwestycja w przyszłość

Firmy, które angażują się w konkurs EuroSkills Gdańsk 2023, odgrywają kluczową rolę w promowaniu edukacji zawodowej, rozwijaniu umiejętności specjalistycznych oraz w przygotowaniu młodych zawodników do wyzwań na rynku pracy. A to nie wszystko.

  • fot. Dawid Linkowski/FRSE

  • fot. JACEK KLEMENS/FRSE

  • fot. JACEK KLEMENS/FRSE

  • fot. JACEK KLEMENS/FRSE

Konkurs EuroSkills Gdańsk 2023, nazywany też igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych, to wydarzenie, które nie byłoby możliwe do zrealizowania bez wsparcia partnerów biznesowych. Działając na różnych poziomach – w gronie partnerów są zarówno międzynarodowe korporacje, jak i lokalne izby rzemieślnicze – zapewniają oni nie tylko wkład merytoryczny w formie szkolenia i treningów zawodników, ale także dostarczają uczestnikom konkursu niezbędny sprzęt, maszyny i inne wyposażenie. Wśród partnerów zawodów są m.in. światowi liderzy w swoich branżach: Grohe, Siemens, Festo czy DMG MORI.

Firmy te potrzebują wykwalifikowanych fachowców, dlatego wspierają konkretne specjalizacje zawodowe lub umiejętności, inwestując w zawodników, wspomagając ich w procesie przygotowań, dostarczając rozwiązania dla poszczególnych konkurencji. I tak np. Festo jest sponsorem mechatroniki – jednej z flagowych konkurencji na EuroSkills 2023 w Gdańsku. To element zaangażowania tej firmy w inicjatywy promujące edukację zawodową, kształtujące specjalizacje związane z Przemysłem 4.0, robotyką czy elektromobilnością.

Wszystko dla rozwoju edukacji
Nie mniej ważnym partnerem dla EuroSkills jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR). – Zaangażowanie w EuroSkills to logiczna konsekwencja naszych działań w zakresie edukacji specjalistów w branży rolniczej – mówi Michał Spaczyński, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający PIGMiUR. Festool – międzynarodowy lider wśród producentów profesjonalnych narzędzi – to partner takich konkurencji na EuroSkills jak murarstwo, malowanie i dekoracje, tynkarstwo i sucha zabudowa, meblarstwo, stolarstwo, ciesielstwo, układanie podłóg, architektura krajobrazu.

Klasa Festool to projekt, w którym młodzi ludzie są krok po kroku przeprowadzani przez prawidłowe wykonanie prac zgodnie z najnowszymi wymogami technologicznymi przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy.

Wyłapywanie talentów
Aktywnie edukację zawodową wspiera też firma Hager.

Pasję do biznesu z gastronomią łączy Bidfood Farutex – dostawca produktów i usług dla branży HoReCa. Firma wspiera EuroSkills 2023, dostarczając produkty do ćwiczeń, służąc wiedzą i doświadczeniem oraz nawiązując kontakty ze szkołami, aby lepiej odpowiadać na ich potrzeby i wspierać młodych adeptów zawodów gastronomicznych.

Aktywnie młode talenty wspierają też Grupa Würth i Würth Polska, promując umiejętności zawodowe. Ich wkład w EuroSkills pozwala uczestnikom poznawać najnowsze technologie, takie jak sterowanie przemysłowe, instalacje elektryczne czy frezowanie CNC. – Od 2019 r. wspieramy Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w działaniach na rzecz młodych talentów. Wierzymy, że wśród zawodników są nasi przyszli pracownicy bądź klienci – mówi Robert Karolak, dyrektor marketingu Würth Polska. Zaangażowanie biznesu w konkurs EuroSkills to nie tylko promocja edukacji zawodowej, rozwijanie specjalistycznych umiejętności i przygotowanie młodych ludzi do wyzwań na rynku pracy. Liczy się też inwestycja w przyszłość, która przyczynia się do rozwoju gospodarki i postępu naukowego oraz równocześnie stanowi odpowiedź na globalne wyzwania.

Poznaj wszystkich partnerów biznesowych konkursu na stronie euroskills2023.org

Zainteresował Cię ten tekst?
Przejrzyj pełne wydanie Europy dla Aktywnych 3/2023: