Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Konferencja online: Włączająca edukacja językowa z eTwinning

Zapraszamy na regionalną konferencję online dla nauczycieli języka polskiego i języków obcych z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

  • fot. eTwinning

Konferencja odbędzie się 19 listopada 2022 r. w godz. 9:30-13:00 na platformie ClickMeeting.

Podczas sesji plenarnej uczestnicy dowiedzą się:

  • W jaki sposób program eTwinning wspomaga naukę języków obcych, wspiera rozwój współpracy międzynarodowej między szkołami w całej Europie oraz zapewnia bezpłatny dostęp do różnych form rozwoju zawodowego dla nauczycieli – Jolanta Gradowska, Krajowe Biuro eTwinning.
  • Czasopismo „Języki Obce w Szkole” – prof. dr hab. Hanna Komorowska oraz dr Marcin Smolik.
  • Nowa formuła programu Erasmus+ i możliwości realizacji projektów międzynarodowych z dofinansowaniem z Unii Europejskiej – Agnieszka Fijałkowska, FRSE.
  • O możliwościach uzyskania grantu na realizację projektu językowego w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – Piotr Kwiatkowski.

Na koniec głos zabierze laureat European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) Adam Stępiński, który opowie o tym, w jaki sposób zdobyć certyfikat ELL za wzorcowo zrealizowany projekt językowy.

części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z pięciu praktycznych warsztatów (pozostałe zostaną udostępnione w formie nagrań po konferencji), podczas którego omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki językowe oraz narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych języków:

  • POLONIŚCI – Polonistyczny projekt z TIK-iem – Katarzyna Polak;
  • ANGLIŚCI – Z TIK-owego narzędziownika nauczyciela anglisty – Monika Khan;
  • GERMANIŚCI – Narzędziownik germanisty – Malwina Kordus;

lub będą mogli wziąć udział w jednej z sesji ogólnych:

  • Platforma eTwinning i jej narzędzia w nowej odsłonie – skutecznie i z pasją Edyta Borowicz-Czuchryta;
  • Google dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – Przemek Stolarski.

Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapewniamy udział w praktycznych warsztatach, materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie laptopa podłączonego do internetu.

Warunki udziału w spotkaniu:

  • 1. Posiadanie konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany/zarejestrowana: rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
  • 2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. Aktywny zawodowo nauczyciel, zatrudniony w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 listopada 2022 r.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny: TUTAJ.