Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje
-
Erasmus+
Data publikacji: 14.07.2025
Krajowy Tool Fair 2025
Wydarzenie skierowane do osób pracujących z młodzieżą. Zgłoszenia do udziału przyjmujemy do 1 sierpnia 2025.
Krajowy Tool Fair
📅25-26 września 2025
📍Warszawa
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na platformie Salto Youth. Link do formularza zgłoszeniowego. Zachęcamy do aplikowania do 1 sierpnia 2025.
Celem wydarzenia Krajowy Tool Fair jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany praktyk dla pracowników młodzieżowych. Tematyka tegorocznego spotkania skupiona jest wokół jednego z priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ - środowisko i walka ze zmianą klimatu. Temat wydarzenia jest powiązany z przyszłoroczną międzynarodową edycji targów Tool Fair, która odbędzie się w Polsce.
Krajowy Tool Fair zgromadzi ekspertów ds. pracy z młodzieżą z całej Polski, aby dyskutować i uczyć się od siebie nawzajem o innowacyjnych metodach i najlepszych praktykach w dziedzinie pracy z młodzieżą. Krajowy Tool Fair ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany praktyk dla polskojęzycznych pracowników młodzieżowych.
Seminarium jest przewidziane dla 70 osób uczestniczących z Polski.
Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dniach 25-26 września i zapewni stymulujące środowisko dla zróżnicowanych podejść i praktyk dla pracowników młodzieżowych.
Program będzie obejmował:
- sesję networkingową, która pozwoli na poznanie się osób uczestniczących i nawiązanie nowych kontaktów;
- mini wykład będącą źródłem przemyśleń i wyznaczającą temat wydarzenia,
- sesje warsztatowe, oferujące różne narzędzia i najlepsze praktyki pracy z młodzieżą. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników młodzieżowych
Planowane są następujace warsztaty - rejestracja odbędzie się po wyborze osób uczestniczących:
- warsztat dotyczący nadawania drugiego życia starym przedmiotom;
- warsztat dotyczący wpływu turystyki na lokalną społeczność;
- warsztat dotyczący esploracji elementów środowiska i ekosystemu z pomocą sztucznej inteligencji;
- warsztat będący symulacją procesu sądowego;
- warsztat dotyczący społecznych mechanizmów zrównoważonej i niezrównoważonej gospodarki dobrami wspólnymi;
- warsztat dotyczący Wykorzystywanie natury przy rozwoju umiejętności miękkich.
Gościem specjalnym tegorocznego Tool Fair, będzie Kamila Kielar, podróżniczka, dziennikarka i popularyzatorka wiedzy o dzikiej przyrodzie. Specjalizuje się w samotnych wyprawach w najbardziej odludne rejony świata, m.in. Arktykę, Alaskę i Amerykę Północną. Znana z umiejętności opowiadania o naturze, relacji człowieka z dzikimi zwierzętami oraz z głębokiego zaangażowania w ochronę środowiska. Laureatka licznych nagród podróżniczych, prelegentka prestiżowych festiwali i autorka podcastu „Drzazgi Świata”. Jej doświadczenia i opowieści inspirują do świadomego podróżowania i głębszego kontaktu z naturą.
Cele:
Szkolenie będzie wspierać pracowników młodzieżowych w:
- dzieleniu się wiedzą, uczeniu się i refleksji nad tym, jak stosować kompetencję i wiedzę pracowników młodzieżowych na różnych poziomach i w różnych kontekstach w odniesieniu do własnej rzeczywistości,
- dzieleniu się wiedzą, stawianiu czoła wyzwaniom, czerpaniu inspiracji i krytycznej refleksji nad tym, jak stosować kompetencje i edukację pracowników młodzieżowych na różnych poziomach i w różnych kontekstach w odniesieniu do własnej rzeczywistości,
- dzieleniu się wiedzą, stawianiu czoła wyzwaniom, czerpaniu inspiracji i krytycznej refleksji nad polityką młodzieżową, badaniami i studiami nad pracą młodzieżową i społeczeństwem,
- eksplorowaniu, uczeniu się i wspieraniu dalszego rozwoju praktyki i metod pracy z młodzieżą,
- angażowaniu, łączeniu i doświadczaniu pracy młodzieżowej w kontekście, przy jednoczesnym łączeniu praktyki z lokalną rzeczywistością.
Profil osoby uczestniczącej
Językiem używanym podczas wydarzenia będzie język polski.
Zgłoszenia są otwarte dla osób pracujących z młodzieżą, zainteresowanych rozwojem kompetencji, wymianą wypracowanych rezultatów, podnoszeniu jakości pracy z młodzieżą.
Grupa docelowa
- pracownicy młodzieżowi,
- osoby tworzące polityki młodzieżowe,
- osoby pracujące bezpośrednio z młodzieżą,
- osoby liderskie grup młodzieżowych lub osoby przedstawicielskie organizacji, młodzieżowych (lokalnych, regionalnych, krajowych, europejskich, międzynarodowych…),
- osoby kierownicze projektów młodzieżowych,
- osoby trenerskie, animatorskie,
- osoby przedstawicielskie sektora biznesowego pracujący z młodzieżą.
Kryteria wyboru:
- chęć udziału,
- stanowisko związane z młodzieżą,
- dotychczasowe doświadczenie.
Przybycie: 25.09.2025 (około 14)
Część merytoryczna: 25.09.2025 (po obiedzie), 26.09.2025 (od rana do około 17)
Koniec: 26.09.2025 (około 17)
Lokalizacja:
Hotel Boss
Ul. Żwanowiecka 20
04-849
Wydarzenie jest finansowane przez NA. Osoby uczestniczące nie ponoszą kosztów uczestnictwa. Wszystkim osobom uczestniczącym zostanie zapewnione wyżywienie. Osobom mieszkającym poza Warszawą zostanie zapewniony nocleg. Osobom uczestniczącym w wydarzeniu przysługuje zwrot kosztów podróży – dotyczy to podróży środkami komunikacji zbiorowej. Maksymalna kwota zwrotu to 600PLN.