Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Polskie uczelnie w akcji Erasmus Mundus w naborze 2021 r.

Do 17 czerwca 2021 r. można było składać wnioski w ramach obu działań akcji Erasmus Mundus, będącej częścią programu Erasmus+. Był to pierwszy konkurs wniosków w perspektywie finansowej 2021-2027 ogłoszony dla tej akcji zarządzanej przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury. Podsumowujemy nabór i przedstawiamy wyniki dla polskich uczelni.

  • fot. Fotolia

Nabór 2021 podzielono na dwie „ścieżki”:

  • pierwsza dla tych, którzy są gotowi na uruchomienie wspólnych studiów (Erasmus Mundus Joint Masters); 
  • druga dla tych, którzy prace nad uruchomieniem wspólnych studiów zgodnych z wymaganiami jakościowymi programu Erasmus+ muszą jeszcze dopracować (Erasmus Mundus Design Measures).

Do EACEA wpłynęło 70 wniosków na realizację wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus. Łącznie w złożonych wnioskach na realizację projektów typu Erasmus Mundus Joint Masters (EMJM) Polskę reprezentowało 28 podmiotów, w tym jeden w roli koordynatora, 6 w roli pełnoprawnych partnerów i 21 w roli partnerów stowarzyszonych. Ostatecznie dofinansowanie przyznano 27 konsorcjom – polskie instytucje są partnerami pełnoprawnymi w 2 projektach, partnerami stowarzyszonymi w 6 projektach i po raz pierwszy jedna uczelnia występuje w roli koordynatora.

Na dofinansowanie przygotowania wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus (Erasmus Mundus Desing Measures) złożonych zostało 148 wniosków, z czego 6 przez polskie uczelnie. Łącznie dofinansowano 40 projektów, w tym jeden, którego wnioskodawcą jest uczelnia z Polski.

Szczegółowe informacje nt. udziału polskich uczelni w ramach działania Erasmus Mundus znajdują się w załączonym niżej pliku.

Do pobrania