Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje
-
eTwinning
Data publikacji: 07.03.2022
Webinar: Tropiciele wiosny
Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 21-23 marca 2022 r. (trzy wieczorne spotkania).
Jak wygląda wiosna w różnych regionach Polski? Jakie kwiaty kwitną wiosną? Jakie ptaki powracają? Jakie owady budzą się do życia? Jakie drzewa kwitną? Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół.
Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt. „Tropiciele wiosny”.
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia i opisem projektu, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Seminarium poprowadzi Paulina Kurowska-Loryńska – Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim: nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi koło Olsztyna, Ambasadorka Wakeleta w Polsce, Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2017 r. Zrealizowała wiele projektów, które zostały nagrodzone Krajową oraz Europejską Odznaką Jakości. Fascynuje ją nauka kodowania, programowanie w edukacji wczesnoszkolnej, a także wykorzystywanie TIK i nowoczesnych technologii w edukacji najmłodszych uczniów. Brała udział w licznych krajowych konferencjach szkoleniowych programu eTwinning.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 marca 2022 r. o godz. 23:59. W przypadku dużej liczby aplikacji nabór może zostać zakończony wcześniej.
Warunki udziału w seminarium:
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze go nie masz: dołącz. Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia oraz do rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.
Ważnie informacje:
- Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do internetu. Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa!
- Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa – wydawany bezpłatnie w formie cyfrowej.
- Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych, wykonają zadania kursowe oraz dołączą do projektu.
- Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach pracujących w szkołach branżowych i technicznych z uczniami w wieku 15-20 lat. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia, wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.