Edukacja bez granic. Raport FRSE 2022
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w drugim roku nowej perspektywy 2021–2027.
Tematyka zgłaszanych projektów musi oscylować wokół jednego z priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ lub jednego z priorytetów określonych dla dziedziny Sportu. Partnerstwa na małą skalę umożliwiają jednak realizację niedużych projektów, które mogą mieć nawet postać działań bilateralnych. To najlepszy wybór dla mniejszych organizacji lub instytucji oraz podmiotów niemających doświadczeń projektowych.
Dziedzina sportu w programie Erasmus+ obejmuje 4 priorytety:
Cele
Oprócz zgodności z priorytetami projekty powinny skupiać się na realizacji jednego z celów (lub więcej, ale główny cel musi być jasno określony), a także odnosić się do określonych w przewodniku po programie spodziewanych rezultatów projektów.
Cele Partnerstw na małą skalę:
Co więcej, główne cele partnerstw współpracy mają także zastosowanie do Partnerstw na małą skalę, proporcjonalnie do zakresu i wielkości każdego projektu:
Ponadto, planując tematykę i działania projektowe, należy uwzględnić aspekty horyzontalne programu Erasmus+:
Wytyczne:
Kryteria oceny
We wszystkich kategoriach obowiązują takie same, cztery kryteria oceny, różnią się jednak nieznacznie wagą punktów. Są to:
Aby wnioski zostały rozpatrzone, muszą uzyskać minimum 50% punktów w każdym kryterium oraz łącznie minimum 60 punktów na 100 możliwych. W Partnerstwach na małą skalę w przypadku równej liczby punktów pierwszeństwo otrzymają wnioski, które zostaną najwyżej ocenione w kategoriach „Adekwatność projektu”, a następnie „Wpływ”.
Jak aplikować?
Wnioski wypełnia się i składa w języku angielskim bezpośrednio do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego z siedzibą w Brukseli, poprzez portal Funding & tender opportunities, po zarejestrowaniu się w systemie EU Login i uzyskaniu indywidualnego kodu PIC. Szczegółowe i wiążące informacje o zasadach ubiegania się o dofinansowanie w tej kategorii znajdują się w Przewodniku po programie Erasmus+.
Granty
W tej kategorii funkcjonuje podział projektów na dwa rodzaje, określane przez kwoty dofinansowania (ryczałtu), zależne od zakresu planowanych działań.
Kategoria ryczałtu |
Kwota ryczałtu (euro) |
Minimalna liczba partnerów |
Czas realizacji |
1 |
30 000 |
2 z 2 różnych Krajów Programu |
6–24 miesięcy |
2 |
60 000 |
Termin składania wniosków upłynął: 5 marca 2024 r., o godz. 17.00.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w drugim roku nowej perspektywy 2021–2027.
Poradnik dla osób zainteresowanych realizacją projektów w Akcji 2. programu Erasmus+.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w pierwszym roku nowej perspektywy 2021–2027.
Podczas dłuższych pobytów w kraju nieanglojęzycznym znajomość języka angielskiego nie wystarczy, by na co dzień swobodnie funkcjonować w nowym otoczeniu.
Publikacja prezentuje wybrane projekty Europejskiego Korpusu Solidarności.
Pakiet Edukacyjny Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu Część 7
Dwujęzyczna prezentacja 22 projektów edukacyjnych nagrodzone w latach 2017–2020 certyfikatem European Language Label.