Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

EDUinspiracje Media 2022 – przedłużamy konkurs do 30 września!

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania materiałów dziennikarskich do konkursu EDUinspiracje Media 2022.

  • fot. FRSE

Konkurs EDUinspiracje Media jest adresowany do dziennikarzy, publicystów, a także redakcji opisujących działania w ramach projektów zarządzanych przy wsparciu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W tegorocznej edycji eksperci wybiorą laureatów w trzech kategoriach: publicystyka, reportaż i wywiad. 

W skład kapituły konkursu wchodzą m.in. przedstawiciele polskich redakcji i medioznawcy. Zwyciężą materiały najbardziej inspirujące do udziału w projektach. Liczy się także indywidualny styl, w którym autorzy zgłoszonych materiałów i prac przedstawiają efekty tych projektów, a także budują ciekawą narrację z bohaterami i postaciami wywiadów, reportaży, przeprowadzonych rozmów.

W konkursie może wziąć udział sam autor artykułu, wywiadu, reportażu lub też redakcja, za pośrednictwem której ukazał się materiał dziennikarski. Wystarczy wejść na stronę internetową konkursu EDUinspiracje i w zakładce EDUinspiracje Media wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączając pracę konkursową. Spośród nadesłanych prac kapituła konkursu nagrodzi te najciekawsze i najbardziej wyróżniające się.

Do konkursu można zgłaszać materiały, które ukazały się w mediach po 1 stycznia 2020 r., lub też znaleźć nowych bohaterów i tematy. Nie kryją się one tylko w dużych miastach. Wśród laureatów poprzedniej edycji konkursu jest Aneta Kunowska, autorka artykułu pt. „Erasmus kontra koronowirus” poruszającego problematykę wymiany zagranicznej w pandemicznej rzeczywistości nie tylko w kontekście trudności, ale i szans.

Laureaci konkursu EDUinspiracje Media to dziennikarze, publicyści, studenci, którzy są kreatywni, pokazują ciekawe historie, postacie i bohaterów, potrafią w swoich pracach inspirować innych, a jednocześnie poruszać ważne tematy i zjawiska związane z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych i ich wpływu na ludzi i środowisko. Dołącz do grona inspirujących dziennikarzy.

Na Twoje zgłoszenia czekamy do 30 września 2022 r.

Więcej informacji: www.eduinspiracje.org.pl/eduinspiracje-media/o-konkursie