treść strony
dr hab. Paweł Poszytek

dr hab. Paweł Poszytek
Dyrektor Generalny FRSE
Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Członek grup doradczych i konsultacyjnych przy Komisji Europejskiej. W latach 2005-2007 członek zarządu europejskiego stowarzyszenia EALTA działającego na rzez podnoszenia jakości w testowaniu biegłości językowej.

Koordynator projektu Rady Europy „Country Profile”. Od 2014 ekspert programu „Horyzont 2020”. Autor artykułów dotyczących zarządzania oraz edukacji językowej wydawanych w Polsce i za granicą, w tym przez tak renomowane wydawnictwa jak Cambridge University Press, Multilingual Matters oraz MDPI. Autor opublikowanej w 2021 książki „The Competences 4.0 as Facilitators in the Realisation, Management and Sustainability of Erasmus+ Projects in the Times of the COVID-19 Pandemic”. Członek Rady Naukowej International Institute for Interdisciplinary Studies, USA. Członek grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji przy gov.tech/KPRM. Oficjalny delegat WorldSkills Poland oraz wiceprzewodniczący Mazowieckiej Rady Przemysłu Przyszłości.

Doktorat w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo w 2007 na Uniwersytecie Warszawskim oraz habilitacja w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości w 2022 na Politechnice Śląskiej.

Muzyk, kompozytor, autor oraz członek ZAiKS.

Izabela Pelczyńska

Izabela Pelczyńska – urodzona 1978 roku w Poznaniu, absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza; doświadczenie zawodowe w zarządzaniu funduszami Unii Europejskiej zdobywa i pogłębia od roku 2005; obecnie zajmuje się wdrażaniem programu Erasmus+ Sport oraz sportowych Projektów Pilotażowych z ramienia Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury; wcześniej odpowiedzialna za finansowanie projektów i programów w dziedzinie migracji, ochrony granic i bezpieczeństwa wewnętrznego UE w Komisji Europejskiej w Brukseli oraz Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania w Hadze.  

dr Grzegorz Botwina

Dr Grzegorz Botwina specjalizuje się w tematyce good governance oraz społecznej odpowiedzialności w sporcie. Posiada doświadczenie w sektorze biznesowym, rządowym oraz NGO.

Grzegorz jest adiunktem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także Prezesem Institute for Sport Governance. Był prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Prowadził wiele projektów w obszarze sportu m.in. Akademia Zarządzania Sportem, Dual Career for Junior Athletes, Sport Governance Codification Convergence.

Daniel Bukalski

Daniel Bukalski – Kierownik Biura Sportu Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Prezes Zarządu Klubu Uczelnianego AZS UEK, Wiceprezes Zarządu ds. sportu AZS Kraków, a także członek Zarządu Głównego AZS. Daniel Bukalski to postać nieodłącznie związana ze sportem i promocją zdrowego trybu życia. W codziennej pracy na uczelni skupia się na tworzeniu optymalnych warunków dla studentów, aby mogli łączyć edukację z pasją do sportu. 

Jego dni wypełnione są po brzegi obowiązkami zawodowymi, które harmonijnie łączy z miłością do futsalu. Jako aktywny zawodnik i trener drużyny AZS UEK, nieustannie dąży do zwycięstw, realizując ambitne cele sportowe i utrzymując pozytywne nastawienie. 

Pod przewodnictwem Daniela, Klub Uczelniany AZS UEK osiągnął znaczące sukcesy, stając się ważnym punktem na mapie akademickiego sportu. Jego wkład w organizację Akademickich Mistrzostw Polski, liczne inicjatywy sportowe i charytatywne, a także projekt „Aktywny Student”, który trzykrotnie zdobył uznanie w Budżecie Obywatelskim Małopolski, świadczy o jego determinacji w dążeniu do celu – zdrowej i aktywnej społeczności akademickiej. 

W wolnej chwili angażuje się w działalność Stowarzyszenia Lepszy Kraków, Daniel wykorzystuje swoje doświadczenie i zamiłowanie do sportu, aby inspirować i angażować mieszkańców Krakowa w aktywność fizyczną. Jego zaangażowanie w życie miasta i praca na rzecz jego rozwoju są odzwierciedleniem osobistego credo, że sport to nie tylko rywalizacja, ale też sposób na budowanie lepszej wspólnoty. 

Daniel Bukalski, z wykształcenia ekspert w dziedzinie gospodarki i administracji publicznej, z pasji trener i mentor, z powołania lider i organizator, każdego dnia udowadnia, że sport to nie tylko jego praca, ale przede wszystkim życiowa pasja.

Furkan Karakuş

Furkan Karakuş ma 24 lata i pochodzi z Istanbułu/Turcji. Od dzieciństwa marzył o byciu piłkarzem i miał możliwość grać przez wiele lat w tureckich młodzieżowych i seniorskich akademiach piłkarskich, zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. W związku z długotrwałą kontuzją, która uniemożliwiała mu dalszą karierę sportową, pomyślał, że nie będzie w stanie zostać już zawodowym piłkarzem i zdecydował się rozpocząć studia uniwersyteckie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Zarządzanie Sportem.

W tym okresie miał szansę poznać projekty Erasmus+ i dzięki temu zdecydował się wziąć udział w wolontariacie EVS w klubie sportowym, kosztem przerwania studiów. W drugiej połowie 2019 roku przyjechał z Turcji do Polski, aby realizować dwumiesięczny projekt wolontariacki w ramach programu EVS Erasmus+ w KS Beniaminek 03. Później uczestniczył w rocznym projekcie wolontariackim w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. W trakcie swojego wolontariatu odzyskał zdrowie i kontynuował pasję do gry w piłkę nożną w Polsce, a także ukończył kurs trenerski UEFA C.

Obecnie pracuje w wielosekcyjnym Klubie Sportowym Beniaminek 03 jako koordynator projektów Europejskiego Korpusu Solidarności i licencjonowany trener piłki nożnej (licencja Grassroots C). Jego obowiązki obejmują koordynację projektów Europejskiego Korpusu Solidarności oraz prowadzenie treningów piłkarskich dla młodzieży. Ponadto pomaga w znalezieniu i nawiązywaniu kontaktów z partnerami. Współpracując z Prezesem Klubu, organizuje krótko- i długoterminowe projekty wolontariatu indywidualnego, jak i grupowego, angażując w nie również młodzież z Polski. Odpowiada za znalezienie i rekrutowanie wolontariuszy, a po ich przyjeździe do Polski organizuje różne zajęcia i aktywności. Dodatkowo wysyła polskich wolontariuszy za granicę, aby mogli u organizacji partnerskich rozwijać siebie poprzez udział w projekcie wolontariatu.

Kama Kępczyńska

Kama Kępczyńska – laureatka konkursu Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi 2021. Ekspertka edukacji nieformalnej przy Komisji Europejskiej w dziedzinie edukacyjnych projektów międzynarodowych. Od 2003 r. inicjatorka i koordynatorka ponad 200 projektów międzynarodowych w ramach różnych programów unijnych. Obecnie zarządza 15 projektami międzynarodowymi z budżetem przekraczającym 4 mln złotych. Zwolenniczka łączenia projektów sportowych i muzycznych. Autorka i inicjatorka projektów sportowych dla osób z niepełnosprawnością Europaragedon, Football-connecting people, Rarity on wheels, a także projektu rozwijającego kompetencje kadry trenerskiej Practice makes perfect. Współpracuje z Klubem piłkarskim Megamocni i Akademia Korony Kielce z Kielc.

Inicjatorka międzynarodowego projektu MUZOLINGUA INTERNATIONAL realizowanego w ramach programu Erasmus+/Kreatywna Europa. Propagatorka kultury i tradycji regionu świętokrzyskiego. Od 25 lat promuje folklor jako członkini zespołu ludowego „Bielinianki”. Od 20 lat sopranistka Chóru Towarzystwa Przyjaciół Bielin „Sabbaton”. Gra na gitarze, ukulele i pianinie. Współautorka projektu „Podhalańskie opowiastki” promującego folklor i muzykę Podhala. Autorka obozów wielojęzycznych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem tradycji i kultury regionu świętokrzyskiego, a także innych regionów na terenie Polski i Europy, których głównym celem jest edukacja poprzez sztukę w sposób nieformalny z wykorzystaniem wszystkich inteligencji i zmysłów, a także sportu. Artolingua – nauka przez sztukę, Theatrolingua – nauka poprzez teatr, MUZOLINGUA – nauka poprzez muzykę.

Wielojęzyczna prowadząca, moderatorka i tłumaczka podczas wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych, np. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie, Mistrzostwa Świata w Karate. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Międzynarodowe Konferencje Gospodarcze i Kulturalne, Festiwale Muzyczne. Prowadzi szkolenia z zarządzania projektami międzynarodowymi w języku angielskim. Uwielbia sport i języki obce. Płynnie posługuje się pięcioma – angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. Dodatkowo zna gwarę świętokrzyską. Absolwentka studiów prawniczych na UMCS w Lublinie, a także menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej.

dr Marcos López-Flores

Dr Marcos López-Flores jest założycielem i dyrektorem generalnym Sport Innovation Hub, firmy zajmującej się badaniami i rozwojem oraz umiędzynarodowieniem instytucji w sektorze sportu. Sport Innovation Hub promuje międzynarodowy rozwój sportu, współpracując z projektami finansowanymi ze środków prywatnych i europejskich oraz inwestując w innowacyjne europejskie start-upy z branży technologii sportowych.

Marcos jest ekspertem Komisji Europejskiej i Hiszpańskiej Agencji Narodowej z dużym doświadczeniem w pracy z Narodowymi Komitetami Olimpijskimi, federacjami, klubami i firmami sportowymi.

Posiada tytuł doktora nauk o sporcie (Uniwersytet w León, Hiszpania), tytuł licencjata w dziedzinie nauk o sporcie oraz tytuł magistra w dziedzinie badań i innowacji w dziedzinie sportu. W swojej karierze zawodowej był adiunktem, dyrektorem i prorektorem na hiszpańskich uniwersytetach. Opublikował ponad 20 artykułów naukowych w różnych recenzowanych czasopismach i był współautorem kilku rozdziałów książek i raportów z zakresu nauk o sporcie.

Rafał Nocoń

Rafał Nocoń, aktualnie wiceprezes Towarzystwa Sportowego Iron Man. Podobno dobrze się zapowiadał jako siatkarz, ale karierę szybko wybili mu z głowy w AZS Politechniki Wrocławskiej. Karierę sportową zakończył w piłkarskiej B-klasie.

Od 2002 roku w zarządzie T.S. Iron Man, od 2017 roku w zarządzie Opolskiego Związku Piłki Nożnej, w obydwu jest odpowiedzialny za projekty edukacyjne.

Prywatnie miłośnik komiksów, historii, wodnej turystyki śródlądowej.

Murat Ozer

Murat Ozer – jako junior przez około 12 lat grał w piłkę nożną w klubie sportowym Fenerbahce w Turcji, a także rozwijał zawodową karierę piłkarską. Miał możliwość reprezentować Turcję w kategoriach wiekowych U17 i U19 w międzynarodowych rozgrywkach i turniejach piłkarskich.

Ponadto posiada tytuł licencjata w kierunku nauczyciel wychowania fizycznego, uzyskany na Wydziale Nauk o Sporcie Uniwersytetu Kocaeli, i polską licencję trenerską UEFA C.

W 2018 roku wziął udział w projekcie European Voluntary Service (EVS) w Klubie Sportowym Beniaminek 03. Po ukończeniu programów wolontariackich i stażowych kontynuuje współpracę z KS Beniaminek 03 jako pracownik młodzieżowy.

Przez ostatnie 5 lat pełni funkcję trenera piłkarskiego oraz koordynatora programu Erasmus+.

Dariusz Piekut

Dariusz Piekut – Sekretarz Generalny Akademickiego Związku Sportowego, Członek Zarządu Fundacji AZS. Przedstawiciel organizacji pozarządowych w Komitecie Monitorującym Krajowy Plan Odbudowy. Od ponad 30 lat działający w strukturach sportu akademickiego – obecnie zarządzający strukturą, programami i majątkiem AZS.

Marianna Pikul

Marianna Pikul – koordynatorka projektów międzynarodowych w biurze Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego. Koordynatorka wolontariatu na Europejskich Igrzyskach Studentów Łódź 2022, weryfikatorka Akademickich Mistrzostw Polski, ambasadorka Europejskiego Korpusu Solidarności oraz inicjatywy Healthy Lifestyle4All Komisji Europejskiej.

Adam Roczek

Adam Roczek – urodzony 3 grudnia 1967 roku we Wrocławiu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wydziału Wychowania Fizycznego na kierunku turystyka i rekreacja. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania sportem na wrocławskiej AWF oraz studia MBA w Collegium Humanum w Warszawie. Aktualnie zatrudniony na stanowisku kanclerza w AWF we Wrocławiu.

Od rozpoczęcia studiów do dziś związany społecznie i zawodowo z Akademickim Związkiem Sportowym. Pełnił liczne funkcje w strukturach uczelnianych, regionalnych oraz krajowych AZS. Aktualnie Wiceprezes Zarządu Głównego AZS. Pełnił funkcję Szefa Polskiej Misji podczas Letnich Uniwersjad w Izmirze (2005), Bangkoku (2007) oraz Belgradzie (2009).

W latach 2003-2011 Wiceprzewodniczący Komisji ds. Regulaminów Sportowych oraz Komisji Technicznej ds. Letniej Uniwersjady Światowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU). Członek Zarządu FISU od 2012 roku.

Członek Zarządu (2003-2005), Skarbnik (2005-2007), Dyrektor Sportowy (2007-2011) Europejskiego Stowarzyszenia Sportu Akademickiego (EUSA). W roku 2012 wybrany na stanowisko Prezydenta EUSA. Funkcję pełni do dziś, ponownie wybierany w roku 2016 oraz 2021.

Pełniąc funkcję Prezydenta, przyczynił się do znacznego rozwoju działalności EUSA w obszarze sportu i działalności edukacyjnej. Inicjator organizacji Europejskich Igrzysk Akademickich, których pierwsza edycja odbyła się w roku 2012 w Kordobie (Hiszpania). VI edycja Igrzysk odbyła się w Łodzi w roku 2022, gromadząc ponad 4500 studentów – sportowców reprezentujących ponad 500 europejskich uczelni wyższych.

Wiceprezes Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 we Wrocławiu. W roku 2018 otrzymał Nagrodę Prezydenta Wrocławia za realizację the World Games 2017.

W roku 2021 otrzymał nagrodę Rady Najwyższej Ukrainy za zasługi dla Narodu Ukraińskiego.

Mathieu Roumegous

Mathieu Roumegous posiada tytuł magistra nauk politycznych. Karierę zawodową rozpoczynał jako urzędnik francuskiej służby cywilnej. W latach 2012-2018 pracował dla francuskich władz lokalnych, zajmując się różnymi tematami (europejskie fundusze strukturalne, rozwój gospodarczy, innowacje, europejska mobilność młodych ludzi). Od 2018 roku jest dyrektorem Francuskiej Narodowej Agencji ds. Młodzieży i Sportu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Jako dyrektor tej Agencji jest liderem „YouSports”, strategicznego projektu angażującego 14 Agencji Narodowych i skupiającego się na sporcie społecznym jako narzędziu zmian.

Łukasz Rutkowski

Łukasz Rutkowski – Prezes/Trener SKI TEAM ACADEMY RUTKOW-SKI. Były Reprezentant Polski w Skokach Narciarskich, Olimpijczyk z Vancouver 2010 roku. Brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów. Wielokrotny wicemistrz Polski. Asystent Ministra Edwarda Siarki. Prezes Fundacji Szukamy Talentów oraz Fundacji Edukacyjno-Europejska.

Łukasz Smogorowski

Łukasz Smogorowski – ekspert w Zespole ds. Sportu Erasmus+. Twórca i koordynator kilku edycji Biegu Erasmusa, inicjator i koordynator cyklu materiałów treningowych „Trenuj z mistrzynią”, realizowanych przez medalistki olimpijskie. Koordynator i uczestnik projektów „Młodzież w działaniu” (poprzednik programu Erasmus+ Młodzież), autor artykułów w kwartalniku „Europa dla Aktywnych”. Podczas studiów działacz AZS-u.

Freediver, żeglarz, pływak zimowy w wodach otwartych, biegacz górski, ultramaratończyk, triatlonista, trener technik oddechowych uczestników EuroSkills Poland 2023, uczestnik i organizator rowerowych i trekkingowych wypraw himalajskich, autor samotnego, zimowego przejścia Islandii.

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz – dyrektor Biura ds. Współpracy z Regionami oraz Biura ds. Erasmus+ Sport Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Nadzoruje prace 7 międzysektorowych Centrów Innowacji Erasmus+ InnHUB w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Opolu i we Wrocławiu. Centra Innowacji Erasmus+ InnHUB wzmacniają na poziomie regionalnym wiedzę na temat możliwości Programu Erasmus+ i współpracę uczelni, szkół, ośrodków kształcenia zawodowego, przedsiębiorców, organizacji społecznych oraz jednostek samorządu na rzecz budowania nowoczesnego systemu kształcenia, rozwijania kompetencji zawodowych, jak również wzmacniania powiązań między kształceniem, badaniami naukowymi a innowacjami.

Erasmus+ InnHUB są odpowiedzialne za promocje efektów i oferty Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności ze szczególnym uwzględnieniem możliwości korzystania ze środków finansowych mających przyczynić się do poprawy innowacyjności ośrodków edukacyjnych oraz przedsiębiorstw.

Jako dyrektor Biura ds. Erasmus+ Sport odpowiedzialny za promowanie, na poziomie krajowym, możliwości finansowania działań Erasmus+ w dziedzinie sportu, przyczyniających się do popularyzowania aktywności fizycznej oraz wolontariatu w sporcie. Dzięki działaniom promocyjnym Programu Erasmus+, Polska znalazła się 2. miejscu wśród krajów z największą liczbą złożonych wniosków na działania mobilności w sektorze sportu.

Absolwent Master of Business Administration na Politechnice Śląskiej o profilu Industry 4.0.

Wojciech Wyżykowski

Wojciech Wyżykowski jest pracownikiem Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się technologiami edukacyjnymi oraz rozwojem inicjatyw z zakresu popularyzacji nauki oraz Lifelong Learning. Jest członkiem komitetu sterującego programem Micro-credential in Sustainability w ramach Una Europa – aliansu 11 uniwersytetów europejskich (una-europa.eu).

Luiza Złotkowska

Luiza Złotkowska – srebrna i brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim. Trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata i multimedalistka Mistrzostw Polski – w trakcie całej kariery zdobyła 77 medali MP we wszystkich konkurencjach łyżwiarstwa szybkiego, wielokrotnie poprawiała rekordy kraju.

Po zakończeniu kariery sportowej zawodowo związana z Polskim Komitetem Olimpijskim. Członek Komisji Zawodniczej Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich oraz PKOl, przewodnicząca Komitetu Zawodniczego Polskiej Agencji Antydopingowej.

Absolwentka krakowskiej AWF. Trenerka II klasy łyżwiarstwa szybkiego. W pracy zawodowej zaangażowana w promocję kariery dwutorowej wśród sportowców, sport kobiet, ochronę dzieci i młodzieży w sporcie, a także prewencję przed manipulacjami w sporcie; aktywnie promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.