Konferencja dotycząca możliwości realizacji projektów w programie Erasmus+ Sport

treść strony

Konferencja Erasmus+ Sport

Dziękujemy za udział w konferencji! Nagranie wydarzenia znajduje się poniżej.

Podczas konferencji przybliżyliśmy możliwości ubiegania się o fundusze w programie Erasmus+ Sport, omówiliśmy kwestie związane z wyborem priorytetów, najważniejsze aspekty procesu aplikacyjnego, mówiliśmy też o terminach i źródłach informacji.

W trakcie debaty i sesji tematycznych, wspólnie z ekspertami, praktykami, osobami zarządzającymi instytucjami i organizacjami, sportowcami i wolontariuszami zagłębiliśmy się w różne oblicza sportu i aktywności fizycznej, od sportu osób z niepełnosprawnościami, przez sport lokalny i akademicki, po e-sport i sport w Europejskim Korpusie Solidarności.

Do studia zaprosiliśmy również znakomitych gości, którzy podsumowali i uzupełnili poszczególne sesje, m.in.: Marcina Nowaka, szefa Misji Olimpijskiej Tokio 2020, wicemistrza Europy w sztafecie 4x100 m; Katarzynę Skowrońską, dwukrotną mistrzynię Europy w siatkówce, współprowadzącą Fundację Aktywnego Rozwoju; Cezarego Zamanę, zwycięzcę Tour de Pologne, organizatora cyklu wyścigów rowerowych Mazovia MTB Marathon; Paulinę Malinowską-Kowalczyk, Doradcę Prezydenta RP ds. sportu osób z niepełnosprawnością; Urszulę Włodarczyk, Dyrektorkę Instytutu Sportu, mistrzynię Europy w wieloboju lekkoatletycznym.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej skierowanej do przedstawicieli organizacji i instytucji działających w obszarze sportu, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Państwa odpowiedzi będą dla nas bardzo ważne, gdyż pozwolą nam lepiej zrozumieć Państwa potrzeby i możliwości, a tym samym lepiej dostosować ofertę wsparcia merytorycznego dla przyszłych beneficjentów programu Erasmus+ Sport.

 

Skrócony program wydarzenia

  1. Debata nt. edukacji opartej na uniwersalnych wartościach sportu oraz sportu w perspektywie nowej edycji programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
  2. Priorytety dla projektów programu Erasmus+ i Erasmus+ Sport.
  3. Pięć sesji tematycznych dotyczących różnych aspektów sportu i aktywności fizycznej wraz z możliwościami realizacji działań w poszczególnych obszarach w ramach programu Erasmus+ Sport – z przykładami dobrych praktyk. Sesje tematyczne będą koncentrować się wokół następujących zagadnień:
  • Sport osób z niepełnosprawnościami
  • Sport akademicki w Erasmusie+
  • Sport lokalny w Polsce
  • E-sport
  • Sport w Europejskim Korpusie Solidarności
  1. Informacje o konkursie programu Erasmus+ Sport na rok 2022 – sesja poświęcona najważniejszym aspektom ubiegania się o fundusze (formalne przygotowanie wniosku).

Szczegółowy program konferencji do pobrania w pliku .pdf, w zakładce Program konferencji.