Jak złożyć wniosek?
Czujesz, że ta akcja jest dla Ciebie? Poznaj zasady składania wniosków i terminy naborów. Bądź na bieżąco, a niczego nie przegapisz!
W ramach tej akcji organizacje z obszaru niezawodowej edukacji dorosłych mogą wysyłać na mobilności zagraniczne swoją kadrę oraz swoich słuchaczy, czyli dorosłe osoby uczące się. Mogą to być tylko dorosłe osoby uczące się wymagające wsparcia edukacyjnego z określonych grup, które są zapisane na zajęcia edukacyjne w organizacji wysyłającej. W projekcie możliwe są działania:
Mobilność kadry:
Mobilność dorosłych słuchaczy:
Inne możliwe działania:
W ramach akcji dostępne są dwie ścieżki wnioskowania:
1. Krótkoterminowe projekty mobilności dorosłych osób uczących się i kadry edukacji dorosłych – dla organizacji mniejszych, mniej doświadczonych, działających na mniejszą skalę. Wnioski mogą składać tylko organizacje indywidualne. Czas trwania projektów: 6-18 miesięcy. Liczba dofinansowanych projektów jest ograniczona.
2. Akredytowane projekty mobilności dorosłych osób uczących się i kadry edukacji dorosłych – dla bardziej doświadczonych, większych organizacji chcących regularnie organizować mobilności. Organizacja aplikuje tylko raz o akredytację na okres do końca roku 2027, a po jej uzyskaniu składa periodycznie uproszczony wniosek o budżet. Opcja dla organizacji indywidualnych i konsorcjów.
Kwartalnik beneficjentów programów edukacyjnych
Publikacja podsumowująca inicjatywy realizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w 2023 roku.
Niniejszy raport stanowi polskie podsumowanie badania przeprowadzonego w ramach międzynarodowej sieci „Research-based Impact Analysis of Erasmus+ Adult Education Programme” (R
Przewodnik po sektorze Edukacja dorosłych w programie Erasmus+.
Publikacja sieci Eurodesk Polska
na temat pracy w Europie.