Edukacja bez granic. Raport FRSE 2022
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w drugim roku nowej perspektywy 2021–2027.
Kto może aplikować
O dofinansowanie mogą starać się organizacje i instytucje, publiczne lub prywatne (m.in. stowarzyszenia, fundacje, kluby):
Priorytety
Tematyka projektów niekomercyjnych europejskich imprez sportowych musi oscylować wokół jednego z priorytetów określonych dla dziedziny Sportu. Są to:
Cele
Oprócz zgodności z priorytetami projekty powinny skupiać się na realizacji jednego z celów (lub więcej, ale główny cel musi być jasno określony) ustalonych dla poszczególnych kategorii, a także odnosić się do określonych w przewodniku po programie spodziewanych rezultatów projektów.
Cele Niekomercyjnych europejskich imprez sportowych:
Jak aplikować?
Wnioski wypełnia się i składa w języku angielskim bezpośrednio do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego z siedzibą w Brukseli, poprzez portal Funding & tender opportunities, po zarejestrowaniu się w systemie EU Login i uzyskaniu indywidualnego kodu PIC. Szczegółowe i wiążące informacje o zasadach ubiegania się o dofinansowanie w tej kategorii znajdują się w Przewodniku po programie Erasmus+.
Granty
W kategorii Niekomercyjnych europejskich imprez sportowych funkcjonuje podział projektów na trzy rodzaje, określane przez kwoty dofinansowania, zależne od liczby partnerów i zakresu planowanych działań.
Wyszczególniono również dwa rodzaje międzynarodowych wydarzeń:
W przypadku imprez o zasięgu lokalnym partnerzy są współbeneficjentami programu, a więc organizacja wnioskująca przekazuje im środki z grantu na pokrycie zaplanowanych wspólnie działań, we wspólnie określonym zakresie. Działania realizują wszyscy partnerzy, we wszystkich krajach. W pierwszej kategorii ryczałtu maksymalna liczba organizacji to 5, w pozostałych nie ma górnego limitu, należy jednak wziąć pod uwagę koszty zaangażowania większej liczby partnerów i trudności organizacyjne – dopasować projekt do własnych możliwości zarządzania nim.
W przypadku imprez o zasięgu europejskim partnerzy (uczestnicy) występują w roli organizacji stowarzyszonych, a wszystkie koszty pokrywa organizacja wnioskująca. Działania odbywają się tylko w kraju koordynatora.
Kategoria ryczałtu |
Kwota ryczałtu (euro) |
Minimalna liczba partnerów |
Czas realizacji |
1. European local events |
200 000 |
3 z 3 różnych Krajów Programu |
12–18 miesięcy |
2. European local events |
300 000 |
6 z 6 różnych Krajów Programu |
|
3. European wide-events |
450 000 |
10 z 10 różnych Krajów Programu |
Wnioskodawcy muszą podzielić działania w ramach projektu na „pakiety prac” (work packages). Każdy pakiet prac związany jest z celami szczegółowymi, a wnioskodawcy muszą określić zestaw wskaźników ilościowych i jakościowych pozwalających ocenić stopień, w jakim osiągnięto te cele.
W ramach tej akcji nie wspiera się następujących imprez sportowych: zawodów sportowych organizowanych regularnie przez krajowe, europejskie lub międzynarodowe federacje/związki/ligi sportowe (mistrzostwa krajowe, europejskie lub światowe), chyba że przedmiotem wniosku jest wsparcie finansowe działań dodatkowych skierowanych do dużej liczby osób.
Termin składania wniosków upłynął: 5 marca 2024 r., o godz. 17.00.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w drugim roku nowej perspektywy 2021–2027.
Poradnik dla osób zainteresowanych realizacją projektów w Akcji 2. programu Erasmus+.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w pierwszym roku nowej perspektywy 2021–2027.
Publikacja prezentuje wybrane projekty Europejskiego Korpusu Solidarności.
Pakiet Edukacyjny Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu Część 6
Pakiet Edukacyjny Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu Część 7
Dwujęzyczna prezentacja 22 projektów edukacyjnych nagrodzone w latach 2017–2020 certyfikatem European Language Label.