Możliwości
Czyli lista działań centralnych w sektorze Młodzież
Wsparcie na działania w sektorze Młodzież możesz uzyskać nie tylko w Polsce. Sprawdź ofertę EACEA:
Partnerstwa w zakresie współpracy w sektorze Kształcenia i szkoleń zawodowych, Edukacji szkolnej, Edukacji dorosłych i Młodzieży składane przez europejskie organizacje pozarządowe (Akcja 2)
Głównym celem partnerstw współpracy jest umożliwienie organizacjom podniesienia jakości ich działań oraz rozwijania i wzmacniania sieci partnerów. Mają one na celu wspieranie rozwoju i transferu innowacyjnych praktyk, a także wdrażania wspólnych inicjatyw promujących współpracę, partnerskie uczenie się i wymianę doświadczeń na poziomie europejskim. Wyniki projektów powinny nadawać się do ponownego wykorzystania i wprowadzania na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Projekty mogą trwać od 12 do 36 miesięcy.
Budowanie potencjału w sektorze Młodzież (Akcja 2)
Projekty współpracy międzynarodowej oparte na wielostronnych partnerstwach między organizacjami działającymi w dziedzinie młodzieży w krajach programu i w krajach partnerskich. Celem jest rozwój nauczania pozaformalnego wśród młodzieży, szczególnie osób z mniejszymi szansami. W projektach mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz władze publiczne na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym. Projekty mogą trwać rok, dwa lub trzy lata.
Europejska młodzież razem (Akcja 3)
Tworzenie sieci promujących partnerstwa transgraniczne, które będą działać w ścisłej współpracy z młodymi ludźmi z całej Europy (kraje programu Erasmus+). Sieci te będą organizować współpracę, wymiany młodzieży, będą promować szkolenia (np. dla młodzieżowych liderów). Umożliwią jednocześnie młodym ludziom samodzielne tworzenie wspólnych projektów, także w formie online. Projekty mogą trwać 2 lata.
Encyklopedia Komisji Europejskiej Youth Wiki. Tom 1
Publikacja zawiera opisy programów finansujących międzynarodowe wymiany młodzieży.
Przewodnik po projektach włączających osoby z niepełnosprawnościami.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w drugim roku nowej perspektywy 2021–2027.
Publikacja sieci Eurodesk Polska
na temat pracy w Europie.
Historie młodych ludzi, którzy zrealizowali ciekawe projekty w ramach programów Erasmus+ i EKS.
Raport roczny z działalności FRSE podsumowuje przebieg Erasmusa+, EKS, PO WER oraz inicjatyw towarzyszących w pierwszym roku nowej perspektywy 2021–2027.
Podczas dłuższych pobytów w kraju nieanglojęzycznym znajomość języka angielskiego nie wystarczy, by na co dzień swobodnie funkcjonować w nowym otoczeniu.
Publikacja prezentuje wybrane projekty Europejskiego Korpusu Solidarności.
Report on experiences of Erasmus students in Poland during the COVID-19 pandemic.
Opis wszystkich działających w Polsce programów, które finansują międzynarodowe projekty młodzieżowe.